33. ULICA Festiwal Teatrów Ulicznych | Dziwne zdarzenia

prolog


33. ULICA
Festiwal Teatrów Ulicznych

Dziwne zdarzenia

4-6.09.2020
Kraków | Tarnów

Dyrektor artystyczny Jerzy Zoń

---

Kiedy ponad rok temu układałem program 33. ULICY, którego motywem przewodnim miały być "dziwne zdarzenia", nie przypuszczałem, że z początkiem 2020 roku świat zweryfikuje nasze pojęcie o dziwności zdarzeń, które wokół nas.

Rzeczywistość zmieniła pierwotne plany. Festiwal przeniesiony został z tradycyjnego lipcowego terminu na pierwszy weekend września. Zmienił się również kontekst "dziwnych zdarzeń" i wymusił korektę programu wynikającą z nowego spojrzenia na nas samych i na sens obecności sztuki w naszym życiu, jej ekspresji w przestrzeni publicznej.

Kryzysy powodują odkrywanie siebie na nowo.
Dżuma polega na zaczynaniu od nowa - pisał Albert Camus.

Mając w pamięci przenikliwą ciszę opustoszałych placów i ulic miasta, niepokój towarzyszący spotkaniu drugiego człowieka, spróbujemy na nowo zdefiniować sens teatru w otwartej przestrzeni miejskiej.

Chcemy, aby 33. ULICA dostarczyła widzom nie tylko wzruszeń, ale również uprzytomniła z całą siłą, że w teatrze nic nie zastąpi żywego kontaktu aktora z widzem, człowieka z drugim człowiekiem.

Festiwal przypomni publiczności nieuczęszczane ostatnio ulice i place Krakowa. Pokaże je w nowych, niespotykanych i dziwnych kontekstach.

Zapraszam na "Dziwne zdarzenia" 33. ULICY.
Jerzy Zoń

 

 

kto w internecie